На врученні Нобелівської премії миру застерегли від ядерної війни

11 Грудня 2017 11:41

Світ постав перед загрозою “ядерної кризи” через “травмоване его”, заявила на врученні Нобелівської премії миру виконавчий директор “Міжнародної кампанії з ліквідації ядерної зброї” (ICAN) Беатріс Фін, натякаючи на нещодавнє посилення напруги між США і Північною Кореєю.

 

bbc.com

За словами виконавчої директорки “Міжнародної кампанії з ліквідації ядерної зброї” Беатріс Фін (праворуч), від ядерної війни людство може відділяти “один маленький спалах люті”

 

Отримуючи у неділю нагороду, пані Фін застерегла, що “від смерті мільйонів цивільних нас може відділяти один маленький спалах люті”, від “знищення міст” – один “момент паніки”.

“У нас є вибір: кінець ядерної зброї чи кінець нас”, – заявила вона. За словами пані Фін, сьогодні ризик застосування ядерної зброї значно вищий, ніж у часи Холодної війни.

На церемонії у Осло голова Нобелівського комітету Беріт Рейсс-Андерсен озвучувала схожі застереження: “Безвідповідальні лідери, – заявила вона, – можуть прийти до влади у будь-якій ядерній країні”.

За її словами, ICAN досягла успіху як у донесенні до громадськості інформації про загрози ядерної зброї, так і боротьбі із ними.

Голова Нобелівського комітету також особливо відзначила 85-річну Сецуко Турлоу, вцілілу у ядерній атаці на Хіросіму, а нині – помітну активістку ICAN. Вона також була присутня на церемонії нагородження.

 

bbc.com

Беатріс Фін (ліворуч) і вціліла у атаці на Хіросіму Сецуко Турлоу (праворуч) на церемонії в Осло

 

Пані Турлоу, яку після атаки на Хіросіму витягли живою із завалів її школи, розповіла, що більшість її однокласників, що перебували із нею в одній кімнаті, згоріли живцем. “Перемішані процесії примарних фігур, – описала вона на недільній церемонії свої спогади тих часів. – Ґротескно понівечені люди, вони стікали кров’ю, обгорілі, почорнілі й роздуті”.

ICAN – це коаліція сотень неурядових організацій, що працює у напрямку заборони ядерної зброї на глобальному рівні. Вона була заснована у Женеві у 2007 році і займається сприянням дотриманню та реалізації Договору про заборону ядерної зброї.

У жовтні цього року стало відомо, що Нобелівський комітет присудив кампанії найпрестижнішу у світі премії у галузі встановлення миру у світі. Ще тоді Нобелівський комітет, пояснюючи присудження нагороди, згадував загострення ситуації із ядерною програмою Північної Кореї.

Напруга між США і КНДР зросла після приходу до влади у Сполучених Штатах президента Дональда Трампа, а особливо – у останні місяці. Відверта ворожнеча між паном Трампом і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином подекуди упродовж цього року опускалася до особистих звинувачень і нападів.

Так Дональд Трамп погрожував “повним знищенням” уряду КНДР у випадку початку війни. Радник Білого дому із питань безпеки Герберт МакМастер минулого тижня заявив, що можливість війни із Північною Кореєю зростає щодня.

Тим часом у листопаді Пхеньян заявив, що випробував балістичну ракету, здатну переносити ядерну боєголовку і досягти території США.

Джерело: bbc.com