ВВС Україна оголосила переможців Книги року ВВС-2017

16 Грудня 2017 12:38

ВВС Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2017, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

bbc.com

Книгою року ВВС-2017 стала збірка оповідань Катерини Калитко “Земля загублених, або Маленькі страшні казки”, а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2017 обрано книгу Анни Коршунової “Комп і компанія”.

Катерина Калитко та Анна Коршунова отримають винагороду £1000 у гривневому еквіваленті кожна.

Видавці двох книг-переможців – “Видавництво Старого Лева” (Львів) та “Час майстрів” (Київ) – матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у своїх наступних виданнях.

Говорячи про книгу-переможця в номінації Книга року ВВС-2017, редактор Європейського департаменту Всесвітньої служби ВВС Артем Лісс зазначив: “Теми, яких торкається Катерина Калитко у своїй збірці, особливо актуальні зараз, коли світ здається дедалі більш роз’єднаним. Вона підкреслює важливість зберігати просте вміння людського спілкування, досягати взаєморозуміння між людьми з різним життєвим досвідом, несхожою історією та цінностями”.

Світлана Пиркало, радник ЄБРР з питань культури і член журі премії, прокоментувала: “Комп і Компанія” Анни Коршунової, переможець у категорії Дитяча книга року, – це чудова історія про те, як встати з-за комп’ютера і знайти дружбу й пригоди. Вона перегукується з найулюбленішими класичними творами української дитячої літератури. Тільки тоді, коли пірнеш із головою в реальне життя, можна прожити справжнє дитинство, завести справжніх друзів і разом побороти несправедливість – і все це буде весело! Це важливий урок не лише для дітей, але й для їхніх батьків, залежних від соціальних мереж”.

Джерело: bbc.com