Микола Томенко на телеканалі ZIK: “В Україні криза акцій протесту”

26 Грудня 2017 11:41

Зараз навіть багато тих, кому подобається Президент Порошенко, не хочуть відкрито про це заявляти. Тож владі слід нарешті зважати на те, що відбувається у країні. 

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Як би там не було, та вчорашня акція «Кава на Хрещатику» свідчить про оздоровлення країни. Адже люди вільно можуть збиратись на масові заходи, без відповідних негативних наслідків.

«За таке тебе ніхто не б’є і це вже добре. Навіть, якщо такими діями ти опосередковано підтримуєш владу», – підкреслив Загородній.

Адже все ж присутність радника Президента Юрія Бірюкова на цій акції «натякала», на чию підтримку її організовано.

«Та сумно, що влада уже докерувалася до того, коли люди навіть відкрито не можуть сказати, що її підтримують. Поки що усе залишається лише у фейсбуках», – зауважив політтехнолог.

До того ж експерт звернув увагу й на різку різницю у кількості тих, хто приходив на «Ходу за імпічмент», та тих, хто зібрався для «Кави на Хрещатику».

«Владі слід зважати на те, що відбувається. Адже Саакашвілі неодноразово збирав близько 10 тисяч осіб. Це свідчить, що він все ж знайшов кнопку, яка дозволяє людям висловлювати свій протест», – наголосив Загородній.

У свою чергу, політик та громадський діяч Микола Томенко розповів, що на вчорашній акції були дуже ріні учасники: від «адекватних», які вважають, що не потрібно загострювати ситуацію, – до уповноважених людей Президента.

«Та мені взагалі здається, що у нас криза акцій протесту. Адже ціннісних їх уже практично немає», – вважає Томенко.

Мовляв, повністю підтримує мітингарів, які вимагають вибудувати інститути влади, ліквідувати депутатську недоторканність чи узаконити імпічмент Президента. Однак коли насправді акції збираються просто, щоб лише підтримати якусь одну людину, вони не мають перспектив у нинішній країні.

«Тож, мені здається, під час різдвяно-новорічного періоду політикам варто поміркувати та, можливо, змінити сам формат цих мітингів. Адже, на мою думку, акція Саакашвілі себе вичерпала, а «Кава на Хрещатику» ще й продемонструвала, радше, слабкість Порошенка та його команди, ніж їхню силу», – переконаний Микола Томенко.

Джерело: zik.ua