За останні 50 років людство виробило 8,3 млрд тонн пластику, – дослідження

28 Липня 2017 13:53

Американські вчені підрахували загальну кількість пластику, який виробили коли-небудь, і зупинилися на результаті 8,3 млрд тонн. Це маса матеріалу, яка була створена тільки за останні 65 років.

Вчені підрахували, що 8,3 млрд тонн важили б як 25 тис будинків 100-поверхового Емпайр-стейт (відомого нью-йоркського хмарочоса), або мільярд слонів, передає ВВС.

bbc.com

Понад 4 млрд тонн пластику людство виробило лише впродовж останніх 13 років. Переробці піддається тыльки 9% пластикового сміття, 12% – знищується. Решта пластику накопичується на звалищах і в навколишньому середовищі.

“Ми стрімко просуваємося до “пластикової планети”, і якщо ми не хочемо жити в такому світі, нам необхідно переоцінити використання деяких матеріалів, зокрема пластмас”, – переконаний доктор Роланд Гейер.

Вчені попереджають, що якщо ситуація не зміниться на краще, то до середини XXI століття на Землі накопичиться 12 мільярдів тонн пластикових відходів, які заповнять собою мільйони кілометрів суші.

Нагадаємо, щорічно в Україні утворюється близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких – це тара, передає УНН.

Німеччина запропонувала Україні скористатися їхнім досвідом збору порожніх пляшок за допомогою фандоматів. Це спеціальні автомати, які приймають практично будь-які скляні та пластикові пляшки, а також металеві баночки. Після прийому тари, фандомати повертають людям частину грошей, сплачених при купівлі в напою.

Така система називається заставної або депозитної. Вона введена в багатьох європейських країнах: Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії збирають 95% тари, в Фінляндії – 93,3%, а в Данії – 89%. Ознайомитися з роботою фандоматів можна на відео:

Джерело: "День"