Для більшості українців лікування обходиться дуже дорого. А довіряють вони найбільше порадам родичів та друзів, а не лікарів.
Про це свідчать результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”.
47% українців вважають, що за останні 2 роки якість медичних послуг у державних закладах погіршилася, лише 10% побачили покращення. На думку 34% опитаних, якість медицини в Україні залишилась на тому ж рівні, що й два роки тому.
Понад 70% українців довіряє порадам щодо лікування, отриманим від родичів або друзів. На другому місці за “компетентністю” в українців – лікарі швидкої допомоги (68%). 66% опитаних довіряють кваліфікованим медсестрам, 65% – фармацевтам та аптекарям. А сімейні лікарі опинилися лише на п’ятому місці за рівнем довіри – 63%. Цікаво, що частина українців довіряє порадам щодо лікування від священиків (31%) і навіть екстрасенсів (15%).
Не надто висока довіра до сімейних лікарів не викликає подиву, адже цілих 42% українців навіть не знають, хто є їхнім сімейним лікарем!
Вартість лікування в Україні опитані оцінили як дуже високу. 61% українців відповіли, що лікування обходиться для їхніх родин “дуже дорого”, а для 28% – “дорого”. Лише 8% українців лікуватися по кишені, а для 1% опитаних це навіть дешево. Цікаво, що найбільше людей, для яких лікування обходиться дорого або дуже дорого, проживає на півдні країни – 92%. І саме там у пацієнтів найчастіше вимагали хабарі – у чверті випадків.
Що ж до платної медицини – то в більшості українці до неї готові. 73% опитаних погодилися б офіційно оплачувати частину медичних послуг у державних закладах. 17% проти такого нововведення. Однак, якщо говорити про суми, які готові віддавати українці на лікування, тут думки розходяться. 20% опитаних готові оплачувати не більше 10 відсотків вартості лікування, 17% – не більше 30 відсотків, 14% – не більше 20 відсотків.